Nowy numer 22/2020 Archiwum

Do końca maja można zgłaszać prace na festiwal filmowy "Slavangard"

Terminy zgłoszeń i finału festiwalu przedłużono ze względu na pandemię koronawirusa.

Gala finałowa XIV Dominikańskiego Festiwalu Filmowego "Slavangard", która pierwotnie miała się odbyć w maju, została przesunięta na jesień i jest planowana na 16 listopada.

O. Janusz Pyda OP napisał w liście do "twórców i przyjaciół" festiwalu, że trudności, z którymi borykają się organizatorzy, mają dwojaki charakter.

"Po pierwsze, problemem jest znaczna nieprzewidywalność sytuacji epidemicznej. Nie wiemy kiedy, w jakiej formie i skali możliwe będą spotkania i wydarzenia grupowe. Po drugie, znacznym problemem jest brak finansów koniecznych do przeprowadzenia konkursu. »Slavangard« funkcjonuje i funkcjonował dzięki życzliwości osób i firm prywatnych oraz instytucji samorządowych i centralnych. Co w obecnej sytuacji zupełnie zrozumiałe, środki finansowe, na które liczyliśmy od naszych przyjaciół i mecenasów, muszą zostać przeznaczone na potrzeby związane z sytuacją określoną poprzez epidemię" - przyznał dominikanin.

Na koniec zaznaczył jednak: "Mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł przekazać Wam jak najlepsze wieści i poinformować o dalszych etapach XIV edycji Dominikańskiego Festiwalu Filmowego »Slavangard«".

Bieżące informacje, dotyczące festiwalu można znaleźć na facebokowym profilu @Slavangard.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama