Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kobieta i mężczyzna, których ciała znaleziono wczoraj pod Zawratem, to sportowcy z Bydgoszczy

Podczas całego długiego weekendu w Tatrach doszło już do wielu wypadków.

W sobotę rano ratownicy TOPR zostali powiadomieni przez taterników, że pod Zawratem odnaleźli oni ciało turysty. Na miejsce zdarzenia poleciał śmigłowiec i wtedy okazało się, że nieopodal znajduje się też drugie ciało, a także porozrzucane rzeczy ofiar. Zdaniem TOPR, turyści spadli Zawratowym Żlebem najprawdopodobniej w piątek w godzinach nocnych lub w sobotę nad ranem.

Dziś wiadomo już, że zmarli do Bartosz Apanasiewicz i jego partnerka Anna. Oboje byli dobrze znani w sportowym środowisku Bydgoszczy.

42-letni B. Apanasiewicz był triathlonistą (pokonywał tzw. Biegi Rzeźnika i triathlon Ironman), biegaczem, rowerzystą, współpomysłodawcą i współorganizatorem Biegów Puszczy Bydgoskiej. Chętnie również wspinał się w górach.

Podczas długiego weekendu tatrzańskie szlaki przeżyły prawdziwe oblężenie. Doszło też do wielu wypadków. Ratownicy TOPR przestrzegają, że w wyższych partiach gór panują jeszcze warunki zimowe. Na szlakach, w miejscach zacienionych i żlebach, leżą płaty zmrożonego śniegu. Wejście w taki teren bez odpowiedniego sprzętu (raki i czekan) grozi niebezpiecznym upadkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama