Nowy numer 49/2020 Archiwum

Modlitwa za zranionych w Kościele

Tym razem w spotkaniu będzie można uczestniczyć również online.

Spotkanie modlitewne, organizowane raz na kwartał przez grupę świeckich katolików, odbędzie się w niedzielę w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Jest to spotkanie łączące osoby, które poprzez modlitwę chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. - Chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli - deklarują.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o 18.00. Homilię wygłosi kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studnicki.

Po Eucharystii zaplanowano modlitwę, którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w archidiecezji krakowskiej.

Około 19.30 odbędzie się rozmowa z psychologiem, wicedyrektorem Centrum Ochrony Dziecka Ewą Kusz. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, i każdy będzie mógł zabrać w nim głos.

Modlitwa za zranionych w Kościele będzie transmitowana na kanale YouTube sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. 

Pierwsze spotkanie z inicjatywy grupy katolików świeckich odbyło się w lipcu ub. roku w kościele św. Idziego w Krakowie. Kolejne organizowano w kościele św. Marka. Tym razem modlitwa odbędzie się w papieskim sanktuarium na Białych Morzach.

Dane kontaktowe do delegatów i duszpasterza osób pokrzywdzonych oraz materiały do pobrania znajdują się na stronie: diecezja.pl/ochrona-dzieci-i-mlodziezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama