Nowy numer 4/2021 Archiwum

W poszukiwaniu bohaterów codzienności

Centrum Weterana, działające przy Stowarzyszeniu Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda, zaprasza do udziału w konkursie "Bohaterowie naszych czasów".

Konkurs ma charakter ogólnopolski, a jego celem jest promowanie takich postaw jak uczciwość, odwaga, wierność oraz "twórcze inicjowanie przedsięwzięć, które niosą pożytek społeczeństwu".

- Chcemy pokazać, że bohaterowie są wśród nas. Chcemy pokazać, że warto być bohaterem. Chcemy pokazać, że każdy może być bohaterem - mówi Karol Cierpica, lider wspólnoty SNE "Sursum Corda".

Organizatorzy zachęcają do nadsyłania prawdziwych historii, dotyczących bohaterów codzienności, w jednej z czterech kategorii - "Odwaga" (zgłoszenia w tej kategorii powinny przedstawiać wyjątkową postawę danej osoby, wykraczającą poza przyjęte normy wzajemnej życzliwości i pomocy; bohater takiej historii musi wykazać się wyjątkową odwagą, inicjatywą, aktywnością podczas niesienia pomocy innym osobom w sytuacji zagrożenia), „Uczciwość” (chodzi o osoby, które mogły odnieść korzyść osobistą lub majątkową kosztem innej osoby czy instytucji, ale z tego nie skorzystały), „Inicjatywa” oraz „Inne”.

Zgłoszenia można przesyłać mailowo (bohaterowienaszychczasow.sesc@gmail.com) do 30 września. Szczegółowy regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: SNE "Sursum Corda".

Uroczysta gala finałowa jest planowana na 11 listopada. "Gość Niedzielny" objął konkurs patronatem medialnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama