Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Małopolska. Zmiana na stanowisku wojewody

Premier Mateusz Morawiecki odwołał 7 sierpnia Piotra Ćwika ze stanowiska wojewody małopolskiego. Nie podano uzasadnienia decyzji. Nowym wojewodą został 35-letni Łukasz Kmita z Olkusza.

Decyzja premiera zastała wojewodę Piotra Ćwika w trakcie pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę. Od lat wraz z dwoma synami pielgrzymuje on w roli porządkowego pionu skawińsko-czernichowskiego Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

52-letni obecnie P. Ćwik sprawował urząd wojewody małopolskiego od 2 czerwca 2017 roku. Objął go po Józefie Pilchu. Wcześniej był m.in. dyrektorem Zespołu Katolickich Szkół im. Jana Pawła II, radnym Skawiny i powiatu krakowskiego, w latach 2014-2015 - posłem na Sejm i wicewojewodą małopolskim.

Nowym wojewodą mianowano 35-letniego Łukasza Kmitę. Do tej pory był on radnym miejskim w Olkuszu z ramienia PiS. Uprzednio był m.in. radnym powiatowym, szefem Forum Młodych PiS w Olkuszu. Stał też na czele Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna" i kierował regionalnym oddziałem KRUS w Krakowie.

Małopolska. Zmiana na stanowisku wojewody   Dotychczasowy wojewoda małopolski od 37 lat pielgrzymuje corocznie na Jasną Górę wraz z Pieszą Pielgrzymką Krakowską. Decyzja o odwołaniu zastała go w trakcie pielgrzymowania. Bogdan Gancarz /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama