Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zaproszenie na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia

W najbliższą niedzielę 23 sierpnia do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie przybędą czciciele Miłosierdzia Bożego z całej Polski.

Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa zaczerpnięte z "Aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu": "Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka".

- Rok, który przeżywamy, jest wyjątkowy. Związany z czasem pandemii. Dlatego też podczas głównej Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce ważne wydarzenie. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski poświęci trzy tzw. Dzwony Nadziei. Będą to dzwony, które trafią do kościołów na trzech kontynentach: katedry Niepokalanego Poczęcia w Manili na Filipinach, sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii i bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie - mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz łagiewnickiego sanktuarium.

Dzwony Nadziei, wykonane przez firmę Rduch & Felczyński, staną się symbolicznym znakiem łączności między czcicielami Bożego Miłosierdzia na całym świecie.

- Dzwon to symbol, który łączy i jednoczy. Rozbrzmiewa z różnych okazji - tych radosnych, ale też i tych smutnych. Mam nadzieję, że te trzy dzwony będą dodawać ludziom nadziei. Wybraliśmy taką niezbyt dużą wielkość dzwonu, bo im mniejszy dzwon, tym jego dźwięk jest wyższy, a przy tym bardziej radosny. Dzwony zostaną poświęcone i będą mogły po raz pierwszy zabrzmieć. Nadzieja dla świata popłynie właśnie z Łagiewnik - tłumaczy Piotr Olszewski z Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego.

Pozostałe Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym (9.00, 10.30, 13.30, 15.20, 18.00). Homilie wygłosi ks. Wojciech Węgrzyniak. Przez cały dzień przed bazyliką prezentowane będą różne dzieła miłosierdzia, które tworzone są przy krakowskich Łagiewnikach. Tradycyjnie w auli św. Jana Pawła II wyświetlone zostaną filmy dla rodzin - o godz. 10.00 i 14.00 "Najświętsze Serce", a o godz. 12.00 "Czekając na motyle". Natomiast o godz. 16.30 będzie można obejrzeć monodram o Bożym miłosierdziu "Jezu, ufam Tobie".

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama