Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zakażenie koronawirusem na Piaskach Nowych w Krakowie

Zakażony jest ksiądz, który przebywał w parafii Matki Bożej Różańcowej.

W związku z tym proboszcz ks. Ireneusz Okarmus, pozostając w kontakcie ze służbami sanitarnymi, apeluje do mieszkańców parafii oraz osób uczestniczących tutaj w Mszach św. o obserwację swojego stanu zdrowia i zachowanie ostrożności w kontaktach z innymi osobami.

Na Mszach św. odczytywany jest też specjalny komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie:

"Informujemy, że w naszej parafii przebywał ksiądz, u którego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Wobec powyższego parafianie, którzy w dniach od 18 do 25 sierpnia 2020 r. przyjmowali Eucharystię do ust podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 7.00 i godz. 18.00, proszeni są o samoobserwację stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia objawów chorobowych typowych dla COVID-19, takich jak: gorączka, suchy kaszel, bóle mięśniowe, osłabienie, duszności itp., należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu" - napisano w ogłoszeniu.

Dwaj księża z parafii, którzy mieli kontakt z zakażonym kapłanem, przebywają na kwarantannie. Czują się dobrze i nie mają objawów chorobowych. Pozostali trzej księża przebywali na urlopie poza Krakowem, w związku z czym nie mieli kontaktu z zakażonym i obecnie tylko oni będą sprawować posługę duszpasterską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama