Nowy numer 38/2021 Archiwum

Trwa 9. już edycja konkursu "Indeks Marzeń"

Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" znów przyzna stypendia uzdolnionym studentom z niepełnosprawnościami.

Konkurs "Indeks Marzeń" realizowany jest od 2011 r. w ramach projektu Akademia Odnalezionych Nadziei i adresowany do osób niepełnosprawnych, które chcą rozwijać swoje pasje i realizować marzenia. Ma on ułatwić rozpoczęcie lub kontynuowanie edukacji na uczelni wyższej, poprzez przyznanie stypendium w wysokości 9000 zł w roku akademickim 2020/2021.

- Nauka na studiach, rozwijanie i pogłębianie swoich pasji oraz odkrywanie nowych od zawsze było moim marzeniem ­- mówi Bartosz Dąbrowski, dwukrotny laureat projektu. - Po ukończeniu liceum chciałem kontynuować naukę. Byłem finalistą olimpiady polonistycznej, więc gdy zobaczyłem ogłoszenie o naborze do "Indeksu Marzeń", wiedziałem, że chcę wystartować. Udało się - wspomina.

W konkursie mogą wziąć udział osoby z  całego kraju, które: zdały maturę z dobrym wynikiem (65 proc. ze wszystkich przedmiotów) lub zaliczyły rok studiów z dobrym wynikiem (średnia 4,0); posiadają orzeczenie o niepełnosprawności; napiszą list motywacyjny (strona A4) odpowiadający na pytanie: "Dlaczego to ja powinienem otrzymać stypendium Akademii Odnalezionych Nadziei?" i dostarczą zaświadczenie o przyjęciu na studia lub o zaliczonym roku studiów.

Regulamin konkursu "Indeks Marzeń" oraz wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na www.mimowszystko.org. O tym, kto otrzyma "Indeks", zadecyduje najlepszy wynik egzaminu maturalnego lub zaliczonego roku studiów (spośród nadesłanych zgłoszeń) oraz najciekawszy list motywacyjny.

Dokumenty należy przesłać do 30 września 2020 roku na adres e-mail: marcinpalys@mimowszystko.org lub w formie tradycyjnego listu papierowego: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"; ul. Prof. Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków. W temacie e-maila i na kopercie listowej należy dopisać: "Konkurs Akademii Odnalezionych Nadziei 2020/2021".

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 października 2020 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama