Nowy numer 09/2024 Archiwum

Koronawirus w klasztorze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia

Siostry z łagiewnickiego klasztoru przebywają na kwarantannie. Proszą o modlitwę.

W komunikacie opublikowanym na stronie faustyna.pl czytamy, że z powodu zachorowań na COVID-19 siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostały objęte są kwarantanną.

Co ważne, kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna. Posługują w niej kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest też na bieżąco dezynfekowana.

Z kolei transmisja modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki do Bożego Miłosierdzia jest prowadzona w bazylice.

Siostry informują także, że w związku z zaistniałą sytuacją na razie nie będzie aktualizowana strona www.faustyna.pl; nie będą wysyłane pliki z folderem "Jezusowe orędzie Miłosierdzia" oraz pliki z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego, ani nie będą publikowane świadectwa na stronie.

Siostry proszą również wszystkich wiernych o przestrzeganie norm sanitarnych (zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu do kaplicy oraz zachowanie odpowiedniego dystansu).

"Polecamy się modlitwie, aby ten czas był owocnie przeżyty dla naszego uświęcenia i zbawienia braci" - piszą łagiewnickie siostry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy