Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 35 sióstr z klasztoru w Łagiewnikach

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia proszą o modlitwę.

Jak przekazał małopolski Sanepid, 33 siostry przebywają w izolacji, a 2 są w szpitalu. Klasztor jest zaś objęty kwarantanną.

Kilka dni temu, na stronie www.faustyna.pl, siostry opublikowały komunikat, w którym poinformowały, iż w związku z zaistniałą sytuacją kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny pozostaje czynna. Posługują w niej bowiem kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest też na bieżąco dezynfekowana.

Transmisja modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki do Bożego Miłosierdzia jest natomiast prowadzona w bazylice.

Na razie nie będzie jednak aktualizowana strona www.faustyna.pl; nie będą wysyłane pliki z folderem "Jezusowe orędzie Miłosierdzia" oraz pliki z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego, ani nie będą publikowane świadectwa na stronie.

Siostry apelują również o przestrzeganie zasad sanitarnych (zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu do kaplicy oraz zachowanie odpowiedniego dystansu).

Zapewniają też, że doświadczenie choroby przeżywają w łączności z Chrystusem i polecają się modlitwie, aby ten czas był owocnie przeżyty "dla ich uświęcenia i zbawienia braci".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama