Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Krajowy Zjazd Liderów Spotkań Małżeńskich. Ruch ma nowy zarząd

Krajowy Zjazd Liderów Spotkań Małżeńskich. Ruch ma nowy zarząd przejdź do galerii

W Trzebini przez trzy dni trwały obrady animatorów ośrodków diecezjalnych. Uczestnicy uczyli się, jak być dobrymi liderami.

Wspólne zdjęcie nowego Zarządu Krajowego.  
Wspólne zdjęcie nowego Zarządu Krajowego.
SM Jaworzno
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Przedstawiciele ruchu rozpropagowanego przez Irenę i Jerzego Grzybowskich wybrali nowy Zarząd Krajowy.

Podczas zjazdu w Trzebini powołano władze, które poprowadzą wspólnotę przez najbliższe cztery lata: Edyta i Jakub Choczewscy z Krakowa - liderzy krajowi, Małgosia i Adam Wiorkowie z Jaworzna - zastępcy liderów, Jarosław i Anetta Radeccy ze Świdnicy - skarbnik/członek zarządu, Jola i Piotr Nazarkowie z Rzeszowa - członkowie zarządu. Skład zespołu musi być jeszcze zatwierdzony przed nadrzędny Zarząd Dzieła.

W czasie trzydniowego spotkania odbyły się również warsztaty liderowania w grupie poprowadzonej przez Jerzego Kołodzieja.

- Dla wielu lider powinien rządzić, tj. kontrolować, wzbudzając strach, zarządzać nagradzając i karząc. Takie prowadzenie jest skuteczne tylko wtedy, gdy wszystko jest pod kontrolą i można ignorować potencjał, który tkwi w każdym człowieku. Kiedy natomiast przyjmiemy inny model, oparty na pomocy we wzrastaniu, wówczas będziemy wzbudzać zaufanie, będziemy inspirować i sprawiać, że praca nabierze większego sensu - wyjaśniał. Po nim głos zabrały również pary animatorskie, dające świadectwo swojej posługi w tej dziedzinie.

Przedstawiono też perspektywy dalszego rozwoju Spotkań Małżeńskich i program na rozpoczynający się rok formacyjny.

- W pracy ośrodków, szczególnie podczas spotkań animatorów i przygotowań do prowadzenia różnych form pracy, zwracajmy uwagę na charyzmat, czyli kształtowanie zdolności do dzielenia się duchowością. Warunki pandemii mogą powodować zmiany w wypełnianiu misji Spotkań Małżeńskich. Każdy ośrodek powinien przemyśleć, w jaki sposób będzie je wypełniać - przestrzegał Jerzy Grzybowski.

W harmonogramie znalazł się także czas na modlitwę, Eucharystię czy medytację słowa Bożego. Organizatorem spotkania był ośrodek w Jaworznie, który nie tylko zapewnił warunki bytowe, ale i program artystyczny na sobotni wieczór.
 

« ‹ 1 › »
Krajowy Zjazd Liderów Spotkań Małżeńskich

Foto Gość DODANE 20.09.2020

Krajowy Zjazd Liderów Spotkań Małżeńskich

W Trzebini przez trzy dni trwały obrady animatorów ośrodków diecezjalnych. Uczestnicy uczyli się, jak być dobrymi liderami.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

|

GOSC.PL

publikacja 20.09.2020 11:12

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • LIDERZY
  • SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE
  • TRZEBINIA

Polecane w subskrypcji

  • Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
  • Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
  • Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
  • Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
    • Światowy Dzień Ubogich
    • Marcin Jakimowicz
    Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X