Nowy numer 44/2020 Archiwum

Archidiecezja krakowska ma 15 nowych kleryków

Kandydaci do kapłaństwa otrzymali z rąk abp. Marka Jędraszewskiego suscepty - dokumenty potwierdzające przyjęcie do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Metropolita krakowski przypomniał im, że św. Mateusz apostoł, którego wspomina dziś Kościół, był świadomy swego wyboru i poszedł za swoim Mistrzem, a wiedząc, że to punkt zwrotny w jego życiu, zaprosił swoich dotychczasowych towarzyszy, żeby się z nimi pożegnać.

- Zwróćcie uwagę, że ten gest dał Panu Jezusowi okazję, by okazać miłosierdzie także im. To wspaniałe przesłanie niech głęboko zapadnie w wasze serca. Życzę wam wspaniałej drogi z Panem Jezusem. Nie bójcie się tego, co stwarza trudności i wątpliwości. Podążajcie za Chrystusem w prawości serca. Nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądała ta droga. Mateusz też nie wiedział. Najważniejsze, by podążać za Jezusem z ufnością - mówił arcybiskup, zapewniając kandydatów do kapłaństwa o swojej modlitwie.

Ks. Andrzej Tarasiuk, rektor WSD, zauważył z kolei, że celnik Mateusz, tak po ludzku patrząc, nie zasłużył na ten dar bycia powołanym. - Ale Chrystus powołał go właśnie dlatego, że nie przyszedł do sprawiedliwych, a do grzeszników. Świadomi tego, że jesteśmy powołani, by za Nim pójść, niech każdy z nas z ochotą i radością odpowie na ten dar i na zadanie, jakie otrzymał - zachęcał ks. Tarasiuk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama