Nowy numer 3/2021 Archiwum

W rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły

Koncert "Tobie, Matko, zawierzam" w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II przypomniał ważną datę z życia papieża Polaka. 28 września 1958 roku ks. Karol Wojtyła został biskupem.

Zorganizowane przez Akcję Katolicką Archidiecezji Krakowskiej wydarzenie odbyło się 28 września - w rocznicę przyjęcia przez ks. Karola Wojtyłę sakry biskupiej.

- To bardzo ważna data w jego życiu. Wybór na Stolicę Piotrową to była tylko, w pewnym sensie, zmiana miejsca posługiwania jako biskup. Wiemy, że papież jest określany mianem biskupa Rzymu - mówił kustosz papieskiego sanktuarium ks. Tomasz Szopa.

W rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły   Wieczorny koncert odbył się w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II. Miłosz Kluba /Foto Gość

- Jego zawołanie - "Totus Tuus - Cały Twój", które znamy jako zawołanie papieskie, swój początek miało nie w 1978 roku, ale właśnie 20 lat wcześniej, w 1958 roku, kiedy Karol Wojtyła został biskupem - przypomniał kustosz.

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej Grażyna Kominek, otwierając koncert, zachęcała do naśladowania św. Jana Pawła II, który "we wszystkich swoich przemówieniach i spotkaniach nie zatrzymywał się na swojej osobie, ale kierował do Boga".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama