Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Cela św. Faustyny niedostępna dla wiernych

W tym roku w liturgiczną uroczystość św. Faustyny, ze względu na epidemię koronawirusa, nie ma możliwości nawiedzenia celi, w której odeszła ona do domu Ojca - informują siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Siostry zachęcają jednak do modlitwy przy grobie Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Jak wyjaśniają, cela św. Faustyny Kowalskiej znajduje się w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia za klauzurą i była udostępniana dla pielgrzymów w ostatnich latach w liturgiczną uroczystość świętej, która obchodzona jest 5 października. Ze względu na pandemię w tym roku nawiedzenie tego miejsca będzie niemożliwe.

Można jednak pomodlić się przy grobie św. Faustyny, który znajduje się pod mensą ołtarza z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Kilka dni temu siostry zakończyły kwarantannę. - Wracamy powoli do pełnej posługi. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka znów jest prowadzona przez siostry w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, na co bardzo wiele osób czekało – mówiła rzeczniczka prasowa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach s. Elżbieta Siepak.

Według danych, jakie przekazała rzeczniczka małopolskiego sanepidu Dominika Łatak-Glonek, w Łagiewnikach zakażonych było 39 sióstr zakonnych, jedna wychowanka i pięciu nauczycieli, w sumie 45 osób.

Liturgiczną uroczystość św. Siostry Faustyny w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach poprzedza triduum Mszy św. z okolicznościowymi kazaniami w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami świętej.

W poniedziałek, czyli w dzień uroczystości, w kaplicy Msze św. odprawiane będą o 6.30, 12.00 i 17.00. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego odbędzie się o 15.00, jak każdego dnia. 

O 20.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczór łaski i uwielbienia zakończy się o 22.45, czyli w godzinie przejścia św. Faustyny do domu Ojca. 

W bazylice Msze św. celebrowane będą w porządku niedzielnym bez Mszy św. 13.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy