Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Głoszą Chrystusa na Śnieżnicy

Metropolita krakowski poświęcił nową kaplicę św. Jana Pawła II na Śnieżnicy. Na tym szczycie w Beskidzie Wyspowym mieści się popularny Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny.

Poświęcenie kaplicy poprzedziła Msza św. odprawiona pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. Przypomniał on, że to poświecenie jest powodem do wdzięczności Bogu. - Jest to nawiązanie nie tyko do wspaniałej tradycji, wyznaczonej przez wędrówki Karola Wojtyły. Jest to ziemia, która musi bardzo głęboko leżeć nam w sercu właśnie dlatego, że ma taką wspaniałą historię, tradycję, swoje piękno - powiedział 16 października metropolita.

Nawiązał do Ewangelii, w której Chrystus mówił, że nie należy się bać drugiego człowieka ani przekazywania mu słowa prawdy o Jezusie i Jego Kościele. Echem tych słów Zbawiciela jest wołanie papieża Jana Pawła II: "Nie bójcie się otworzyć drzwi Chrystusowi". - Chrystus głosi prawdę o człowieku. Jedynie On wie, co w swoim sercu kryje człowiek i On: Bóg-Człowiek swoim życiem, nauczaniem, śmiercią i zmartwychwstaniem pokazał, jak wielka jest godność każdego człowieka, skąd czerpie źródło swego życia i dokąd zmierza. Nie możemy się bać. Jan Paweł II sam dawał przykład odwagi głoszenia Ewangelii - powiedział arcybiskup. - Nie bać się głosić Chrystusa. Pokładać ufność w Bożym miłosierdziu. Wysławiać Boga całym sercem, ze wszystkich swoich sił i całą swoją duszą. To zadanie dla nas, ludzi wpatrzonych ciągle w świetlaną postać Jana Pawła II. Zadanie dla nas, którzy czujemy się odpowiedzialni za tę piękną, wspaniałą ziemię - stwierdził abp Jędraszewski.

Czytaj także:
Baza u leśnego kapelana

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy