Nowy numer 3/2021 Archiwum

Abp Jędraszewski: Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość

Metropolita krakowski podczas Mszy św. w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II odniósł się do czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

TK uznał, że aborcja dzieci nienarodzonych, podejrzewanych o poważną chorobę lub niepełnosprawność, jest niezgodna z konstytucją. Orzeczenie zostało ogłoszone 22 października - w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II.

Tego dnia abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w sanktuarium papieża Polaka.

- Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość podaną właśnie dzisiaj, w obchodzoną przez nas tutaj, na Białych Morzach w Krakowie, w sanktuarium św. Jana Pawła II, uroczystość - uroczystość papieża, który pragnął przejść do historii przede wszystkim jako papież rodzin - mówił metropolita krakowski, odnosząc się do orzeczenia TK.

- Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów trybunału oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia od momentu jego poczęcia do chwili naturalnej śmierci - powiedział abp Jędraszewski. Podkreślił, że tym działaniom towarzyszyło wsparcie modlitewne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama