Nowy numer 30/2021 Archiwum

Kraków. Oddają krew patriotycznie przejdź do galerii

W ramach Tygodnia Patriotycznego na wzgórzu wawelskim pojawił się dziś autobus do mobilnego poboru krwi. To początek akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez producenta i dystrybutora energii elektrycznej TAURON we współpracy z Zamkiem Królewskim i Polskim Czerwonym Krzyżem.

Krwiodawcy min. p. Joanna, która oddaje krew co dwa miesiące  i p. Krzysztof, otrzymali upominki okolicznościowe.

- W tym szczególnym miejscu chcemy zwrócić uwagę, że patriotyzm to i nauka historii o daninie krwi, jaką przed laty składali Polacy, jak i oddawanie prawdziwej krwi potrzebującym. A w czasie pandemii potrzebna jest krew oraz osocze od ozdrowieńców CoVid-19. Prosimy wszystkich, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem, by zgłaszali się do ośrodków krwiodawstwa w Krakowie, jak i w całej Polsce - powiedział Łukasz Guliński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Akcja krwiodawstwa w ramach obchodów Tygodnia Patriotycznego" potrwa do 14 listopada. W tych dniach wszyscy chętni będą mogli zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej 11. Punkt będzie nieczynny jedynie 11 listopada, w Święto Niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama