Nowy numer 29/2021 Archiwum

Poznaliśmy "Bohaterów naszych czasów"

Ze względu na pandemię gala ogłoszenia wyników konkursu, zorganizowanego przez krakowską wspólnotę Sursum Corda, odbyła się online.

Zadaniem konkursu "Bohaterowie naszych czasów" - jak tłumaczył Karol Cierpica, lider Szkoły Ewangelizacji "Sursum Corda", było znalezienie i wyróżnienie "zwykłych ludzi, kierujących się w życiu zasadami, opartymi na wartościach chrześcijańskich", którzy w codziennym życiu "zachowują się uczciwie, wykazują się odwagą oraz spontaniczną chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi".

W kategorii "Odwaga" wyróżniona została Wanda Osypenko z Krakowa, która - choć sama jest schorowana i chodzi o kuli - opiekuje się osobami niepełnosprawnymi. Laureatka podkreślała, że nie uważa się za bohaterkę, a do działania motywują ją wdzięczność i uśmiech, które dostaje od swoich podopiecznych.

- Pomimo moich chorób, pomimo bólu, mogę powiedzieć, że fruwam na skrzydłach, kiedy mam kogoś - jakąś nową osobę - którą muszę się zająć - mówiła W. Osypenko.

Poznaliśmy "Bohaterów naszych czasów"   Zapis całej gali zakończenia konkursu "Bohaterowie naszych czasów" można znaleźć na facebookowym profilu "Wspólnota Sursum Corda w Krakowie". Zrzut ekranu

Laureatką w kategorii "Inicjatywa" została Krystyna Budryk, która jest moderatorem wspólnoty Magnificat w Gliwicach. - Jesteśmy już leciwą wspólnotą, jest dużo osób chorych, potrzebujących i pomocy w domu, i ogarnięcia modlitwą - mówiła Krystyna Charężlak, która zgłosiła przyszłą laureatkę do konkursu. - Nigdy nie zostawiamy nikogo w samotności i motorem tego wszystkiego jest właśnie Krysia. Ona nad wszystkim potrafi czuwać - dodała.

W trzeciej kategorii ("Inne") wyróżniona została Marta Szymlak z Zakopanego - samotnie wychowująca trójkę dzieci i będąca "wzorem do naśladowania nie tylko jako rodzic, ale również jako przyjaciółka".

- Moją motywacją jest moja wiara. Zadziwia mnie to, jak Pan Bóg zmienia moje dotychczasowe zdanie i moje myślenie właściwie we wszystkich dziedzinach życia - mówiła laureatka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama