Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dominikanie zapraszają na Mszę za lud Boży

W najbliższy poniedziałek Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje Mszę w intencji Kościoła w krakowskiej bazylice Świętej Trójcy. Eucharystia będzie transmitowana także poprzez internet.

Jak podkreślają zakonnicy, w związku z wydarzeniami ostatnich tygodni temat Kościoła pojawia się bardzo często tak na ulicy, jak i w przestrzeni internetu. - Słychać wokół niego szerokie spektrum głosów, komentarzy, postulatów, nieraz sprzecznych, z których wyłania się jeden wniosek: Kościół w Polsce w najbliższej przyszłości musi odpowiedzieć na kilka fundamentalnych pytań o swoją misję i sposoby jej realizacji. W tym procesie rozeznawania dróg bycia ludem Bożym w Polsce A.D. 2020 nie może zabraknąć modlitwy - mówi o. Łukasz Miśko, prezes Fundacji "Dominikański Ośrodek Liturgiczny".

Inicjatywa Mszy św. za Kościół, czyli Eucharystii ofiarowanej w intencji wszystkich ochrzczonych w Polsce, którzy wspólnie ze swoimi pasterzami mają obowiązek na nowo odczytać znaki czasu, pojawiła się w gronie świeckich współpracowników ośrodka, który z radością ten pomysł podjął. - Zapraszamy do udziału w Eucharystii ofiarowanej w intencji ludu Bożego w Polsce, byśmy jeszcze wyraźniej byli, jak uczy Sobór Watykański II, "niejako sakramentem, czyli znakiem i narzędziem wewnętrznego zjednoczenia z Bogiem i jedności całego rodzaju ludzkiego" - zachęca o. Miśko.

Msza św. rozpocznie się w poniedziałek 16 listopada o 19.30 w krakowskiej bazylice ojców dominikanów. Przewodniczyć jej będzie o. Miśko OP, a homilię wygłosi o. Łukasz Wiśniewski OP, teolog dogmatyczny i wykładowca w dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym.

Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa może w niej uczestniczyć osobiście 110 osób. Liturgia będzie także transmitowana na stronie: liturgia.dominikanie.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama