Baza rodzin zostanie otwarta już o godz. 8 rano. Na szczęśliwe zakończenie czekają tysiące potrzebujących osób.
Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy na www.szlachetnapaczka.pl wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia potrzebujących osób. Także te, o których często wstydzą się oni mówić.
- Zdajemy sobie sprawę, że tym razem będzie nam trudniej działać. Jednocześnie wiemy, że jesteśmy w tym roku potrzebni bardziej niż kiedykolwiek - mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia "Wiosna", organizatora Szlachetnej Paczki. - Mimo przeciwności Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości w tym roku odbędą się, w specjalnych okolicznościach - dodaje.
Otwarcie bazy rodzin to moment, od którego potencjalni darczyńcy mogą wchodzić na stronę Szlachetnej Paczki, by wybierać potrzebujące rodziny i dzielić się z nimi odrobiną szczęścia. Tegoroczne otwarcie będzie miało szczególny przebieg. Całość odbędzie się w fomie live na Facebooku Szlachetnej Paczki, a także na Twitterze i YouTubie. Podczas wydarzenia Jarosławowi Kuźniarowi o szczęściu i mądrej pomocy opowiadać będą m.in. Anna Starmach, Katarzyna Boni, Joanna Jabłczyńska, Djvika, grupa ratowników górskich GOPR, a także J. Sadzik oraz wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki.
Od czwartku 12 listopada trwa również charytatywny streaming (Gra Paczka), czyli kilkadziesiąt godzin transmisji z rozgrywek online najpopularniejszych streamerów oraz znanych graczy. W trakcie eventu widzowie będą mogli wesprzeć Szlachetną Paczką wpłatą i wygrać atrakcyjne nagrody, przygotowane przez partnerów wydarzenia.
Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Tylko w ubiegłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14,5 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 mln zł. W tym roku na pomocną dłoń czekają m.in. pani Józefa, która mówi, że byłaby szczęśliwa, gdyby już nigdy nie musiała wybierać pomiędzy kupieniem jedzenia i leków. Czekają też pani Maria, która byłaby szczęśliwa, gdyby jej chory syn przespał choć jedną noc, oraz pani Edyta, dla której szczęście przybiera postać ciepłych, zimowych butów dla dzieci.
- Paczka dociera do biedy ukrytej, której nie zauważamy na co dzień, która jest niezawiniona. Często pojawia się w rodzinie w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy choroby, a nawet trudno dostępnego i słabo skomunikowanego miejsca zamieszkania utrudniającego podjęcie pracy - tłumaczą wolontariusze.
W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne.
Finał akcji odbędzie się, jak zawsze, podczas tzw. Weekendu Cudów - 12 i 13 grudnia.
Warto dodać, że organizatorzy Szlachetnej Paczki robią wszystko, by akcja odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Wypracowane rozwiązania opiniował ekspert z zakresu wirusologii - dr hab. Tomasz Dzieciątkowski.
Gdy w rodzinie zachoruje ciężko jedna osoba, tak naprawdę chorują wszyscy... Materiały Szlachetnej Paczki