Nowy numer 2/2021 Archiwum

Respirator od Caritas dla szpitala wojskowego

Krakowska Caritas przekazała respirator transportowy dla 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie. Trafi on na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Jest to jeden ze 100 respiratorów kupionych przez Caritas Polska w ramach akcji "Wdzięczni medykom" dzięki pieniądzom od sponsorów. Od ks. Andrzeja Kamińskiego, dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej, odebrał go zastępca komendanta szpitala płk lek. Piotr Sokół.

Gdy Wojskowy Szpital Kliniczny zaczął leczyć chorych z koronawirusem, zużycie tlenu medycznego wzrosło ponad czterokrotnie. W szpitalu są 103 łóżka dla pacjentów, w tym 16 stanowisk z respiratorami i kardiomonitorami dla pacjentów w stanie ciężkim. Nowy respirator trafi na SOR.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej na początku pandemii w kwietniu przekazała 100 tys. zł na zakup respiratora Szpitalowi im. Żeromskiego w Nowej Hucie, a później przekazała 40 tys. zł na zakup respiratora transportowego Szpitalowi Specjalistycznemu im. J. Dietla 4 w Krakowie.

Wpłaty na zakup respiratorów dla krakowskich szpitali były odpowiedzią na apel Caritas z marca, który spotkał się z bardzo dużym odzewem ofiarodawców.

Nadal można wspierać małopolskie placówki służby zdrowia za pośrednictwem krakowskiej Caritas, przekazując pieniądze na zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętu medycznego. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej lub na podane tam konto.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama