Nowy numer 24/2021 Archiwum

Epifania o rozeznaniu

Już po raz czwarty w pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie zorganizowane zostaną kilkudniowe rekolekcje przed uroczystością Objawienia Pańskiego.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło: "Rozeznanie. Co się czynić powinno".

Jak wskazuje ks. Łukasz Gołaś SAC, św. Wincenty Pallotti zauważył, że moc do prawidłowego rozeznawania rzeczywistości daje Duch Św. - Według naszego założyciela jego największymi darami dla człowieka są: odkrycie tego, co prawdziwe i pożyteczne, udzielanie światła, by postępować słusznie, otwieranie na odczucia bliźniego, pokora oraz rozeznanie tego, czego trzeba zaprzestać w swoim życiu - wyjaśnia ks. Łukasz.

Zaplanowane na od 3 do 6 stycznia spotkanie nawiązuje do tradycji oktaw Epifanii, zapoczątkowanych przez św. Wincentego Pallottiego w 1836 r. Założyciel pallotynów chciał, aby uroczyste obchody oktawy tego święta ukazywały "drogocenną rozmaitość, jaką przyozdobiony jest Kościół święty".

- Uważał ją za walor wspólnoty wierzących. Dlatego też Epifania jest świętem jedności Kościoła w jego różnorodności - podkreśla ks. Gołaś. Uczestnikom rekolekcji tradycyjnie będzie towarzyszyć figura Dzieciątka Jezus, która jest kopią tej z kościoła San Salvatore in Onda w Rzymie.

Każdy dzień rekolekcji rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu, a po niej odprawiona będzie Eucharystia. W poszczególne dni Mszom św. przewodzić będą: bp Adrian Galbas SAC (biskup pomocniczy diecezji ełckiej), bp Andrzej Przybylski (biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej), abp Marek Jędraszewski (metropolita krakowski) oraz ks. Zenon Hanas SAC (wyższy przełożony pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla).

Osoby, które nie będą mogły przybyć osobiście na wydarzenie, mogą posłuchać nauk rekolekcyjnych poprzez transmisję w Pallotyńskim Radiu Ewangelizacyjnym Pallotti.FM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama