Nowy numer 8/2021 Archiwum

Kolędy znów pofruną do nieba

W najbliższą niedzielę 31 stycznia w bazylice oo. franciszkanów w Krakowie odbędzie się VII koncert charytatywny "Kolędy do nieba".

Pierwszy koncert z cyklu pod takim właśnie hasłem, zorganizowany z inicjatywy Jolanty Janus, odbył się w 2014 r., po to, by całkowity dochód z towarzyszącej mu kwesty został przekazany na rzecz powstającej w tamtym czasie w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach "Piety Smoleńskiej".

Od 2015 r. koncerty dedykowane były przez autorkę projektu Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, której szefem jest prof. Janusz Skalski. W ubiegłym roku, decyzją prof. Skalskiego, zmienił się cel wydarzenia, bowiem wsparcia potrzebowała też (i cały czas potrzebuje) Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej USD w Prokocimiu. Kieruje nią prof. Walentyna Balwierz.

Tym razem 7. już koncert "Kolędy do nieba" wspierać będzie obie kliniki, ponieważ w czasie pandemii zarówno kardiochirurgia, jak i onkologia oraz hematologia dziecięca potrzebują kupić niezbędny sprzęt medyczny (onkologia - mikroskop diagnostyczny, a kardiochirurgia - wielofunkcyjny monitor do intensywnej terapii dzieci).

Podczas wydarzenia, które zaplanowano na najbliższą niedzielę 31 stycznia (godz. 14, bazylika oo. franciszkanów w Krakowie), dla małych pacjentów zagrają i zaśpiewają: Andrzej Sikorowski, Edyta Piasecka, Renata Żełobowska, Mariusz Pędziałek, Dorota Imiełowska, Łukasz Mateja, Leszek Długosz oraz artyści Piwnicy Pod Baranami.

W czasie koncertu będzie można wpłacać datki na konta fundacji działających na rzecz klinik (Fundacji "Schola Cordis" Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej oraz Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową "Wyspy Szczęśliwe").

Z uwagi na sytuację epidemiczną przewidziana jest transmisja koncertu online: na YouTube pod adresem https://youtu.be/eK59HkCNga0, na stronie internetowej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, a także na Facebooku (na profilu Fundacji "Wyspy Szczęśliwe", na profilu Fundacji "Schola Cordis" oraz na profilu Jolanty Janus).

Organizację koncertu wspierają: województwo małopolskie, miasto Kraków, Wodociągi Krakowskie, MPO, Krakowski Holding Komunalny oraz MPEC.

Wydarzeniu patronuje m.in. "Gość Krakowski".

Kolędy znów pofruną do nieba   Koncert odbędzie się już po raz 7. Materiały organizatorów
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama