Nowy numer 16/2021 Archiwum

"Zawieszone" frytki od osób z niepełnosprawnością

"Zawieszone" frytki, gulasz albo herbatę dla osób z doświadczeniem bezdomności można kupić w foodtrucku prowadzonym przez 6 osób z zespołem Downa.

Pracownicy nowohuckiego foodtrucka to Aga, Karolina, Natalia, Bartek, Krystian i Maciek. Zatrudnia ich przedsiębiorstwo społeczne Społeczna 21. Mają serce na dłoni i chcą podzielić się wyjątkowym smakiem z osobami w kryzysie bezdomności, korzystającymi ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Serwowane przez nich w punkcie przy Zalewie Nowohuckim frytki, bataty czy gulasz cieszą się zasłużoną sławą w całym Krakowie. "Podziel się dobrym smakiem z osobami potrzebującymi" - zachęcają. Można to zrobić przez wykupienie TUTAJ vouchera. Małe frytki z dowolnym sosem można tu kupić za 10 zł, gulasz kosztuje 22 zł, a herbata z rozgrzewającymi dodatkami - 6 zł. Za 8 zł można wykupić kawę. Każdy zakup trafia do osób, które są wspierane przez Dzieło Ojca Pio.

"To niezwykła organizacja, która od lat działa na ich rzecz na wielu polach: wydaje posiłki, przekazuje odzież, prowadzi łaźnię, organizuje konsultacje ze specjalistami, pomaga w poszukiwaniu pracy i wychodzeniu na prostą" - rekomenduje pracę kapucyńskiej organizacji Społeczna 21.

Równie niezwykła jest Społeczna 21 - przedsiębiorstwo non-profit, które zatrudnia osoby z zespołem Downa. Nie tylko sprzedają kultowe już frytki. Są też twórcami rękodzieła, które można kupić na stronie Zręczne Drobiazgi. Społeczna 21 prowadzi również warsztaty dla dzieci, których celem - poza dobrą zabawą - jest pokazywanie, że osoby z niepełnosprawnością i zespołem Downa mogą wiele dać innym od siebie. Wszystkie zyski z działalności przekazywane są na rehabilitację społeczno-zawodową pracowników z niepełnosprawnością.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama