Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rezurekcja pod Tatrami. Jezus żyje! przejdź do galerii

- Jezus żyje! Prawdziwie zmartwychwstał! Jesteśmy tego świadkami i dziękujmy Synowi Bożemu za dar życia wiecznego - mówił ks. proboszcz Janusz Rzepa podczas Mszy św. rezurekcyjnej w podhalańskim Miętustwie.

Zgodnie z wieloletnią tradycją punktualnie o godzinie 6 rano rozpoczęła się w Miętustwie w dekanacie Czarny Dunajec uroczysta Msza św. rezurekcyjna. Ze względu na reżim sanitarny procesja nie odbyła się wokół świątyni. Tylko kapłani i liturgiczna służba ołtarza przeszli jeden raz po wnętrzu świątyni. Nie było baldachimu, feretronów, wierni zostali na swoich miejscach.

- Oto jest dzisiaj ten wielki poranek, w czasie którego jesteśmy świadkami wielkiej prawdy, że Jezus prawdziwie zmartwychwstał. Chrystus pomaga nam iść przez życie. Dziękujmy Synowi Bożemu za wszelkie łaski, ale i zawsze do Niego kierujmy nasze prośby - mówił ks. Janusz Rzepa, proboszcz parafii NMP Królowej Podhala w Miętustwie. Na procesji obecni byli także wikarzy: ks. Michał Leśniak i ks. Krzysztof Pierzchała. Zaś Eucharystię koncelebrował również o. Mariusz Bartuzi, misjonarz pochodzący z Ratułowa.

Na poranną Mszę św. górale ubrali stroje regionalne, przygrywała również kapela góralska, w mniejszym składzie niż zazwyczaj, aby zachować odpowiedni reżim sanitarny.

Wszystkim za wspólną modlitwę, także poprzez transmisję w mediach społecznościowych, podziękował ksiądz proboszcz. Pozdrowił również rodaków poza granicami parafii, w tym w Stanach Zjednoczonych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast