Nowy numer 23/2021 Archiwum

Latający Uniwersytet Młodzieży

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji gminy Czarny Dunajec, po prawie rocznej nieobecności, udało się spotkać Młodzieżowej Radzie Gminy Czarny Dunajec i rozpocząć projekt Latający Uniwersytet Młodzieży.

Jest to projekt edukacyjny dla młodzieży, mający na celu podniesienie świadomości historii lokalnej oraz promocję miejsc pamięci. Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza to teoretyczna seria spotkań wykładowych i warsztatowych bezpośrednich oraz on-line. Wraz z zaproszonymi gośćmi -wykładowcami  młodzież zapozna się z tajnikami warsztatu pracy historyka, historią lokalnej społeczności, lokalnymi miejscami pamięci oraz przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne dotyczące pracy i bezpieczeństwa w mediach społecznościowych oraz tworzenia treści zdjęciowych i video. Młodzież spotka się m.in. z Dariuszem Popielą, olimpijczykiem i społecznikiem, zaangażowanym w odnowienie Cmentarza Żydowskiego w Czarnym Dunajcu.

W drugiej część projektu zostaną zinwentaryzowane lokalne miejsca pamięci. Po poznaniu ich współczesnego znaczenia młodzież dokona wyboru jednego miejsca, które wymaga interwencji, prac porządkowych, oznaczenia, odświeżenia, przypomnienia lokalnej wspólnocie. Bardzo ważnym walorem części praktycznej jest potrzeba aktywizowania młodzieży wokół realnych zajęć w terenie w oderwaniu od ekranów i treści przekazywanej zdalnie.

Młodzi radni wybrali już swoje logo, mające ich identyfikować spośród lokalnych instytucji. Wszyscy mają nadzieję, że sytuacja związana z pandemią wreszcie się unormuje i będą mogli oni rozpocząć działania na rzecz swoich wyborców, czyli młodzieży z terenu Gminy Czarny Dunajec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama