Nowy numer 39/2023 Archiwum

Nie żyje s. Bernardyna Bobber

Była przełożoną Domu Rekolekcyjnego Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej w Bystrej Podhalańskiej. Sercanka chorowała na COVID-19.

W intencji s. Bernardyny modlili się członkowie Ruchu Światło-Życie. W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiły się apele o modlitwę o łaskę zdrowia dla będącej pod respiratorem siostry.  

Siostra Bernardyna zmarła 26 kwietnia w wieku 58 lat i w 41. roku życia zakonnego. Do Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego wstąpiła 2 lutego 1981 roku. Pierwszą profesję złożyła 6 sierpnia 1983 r. w Krakowie, a wieczystą - 2 sierpnia 1988 r., również w Krakowie. Srebrny jubileusz życia zakonnego obchodziła 12 lipca 2008 r. w Krakowie.

Od 7 listopada 2015 r. pełniła posługę przełożonej wspólnoty sióstr w Domu Rekolekcyjnym "Maksymilianum" Ruchu Światło-Życie w Bystrej Podhalańskiej. Zmarła w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej będzie się modlił o życie wieczne dla zmarłej siostry podczas Mszy św. w środę o 19.30 w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. 

Liturgia pogrzebowa s. Bernardyny odbędzie się w piątek, 30 kwietnia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej 24. Rozpocznie ją o godz. 10 modlitwa różańcowa. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św., a o godz. 12 - odprowadzenie do grobowca zgromadzenia na cmentarzu Rakowickim.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast