Nowy numer 24/2021 Archiwum

Jak dobry pasterz

W uroczystość św. Stanisława BM w katedrze na Wawelu 8 kleryków WSD weszło na pierwszy stopień w drodze do kapłaństwa.

Uroczystości święceń diakonatu rocznika bł. ks. Władysława Bukowińskiego przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Przypomniał, że Jezus, jako Dobry Pasterz, oddał życie na krzyżu za swoje owce, a więc zrobił coś, czego nie dokona najemnik.

Jezus jest przekonany, że one także Go znają, a między nimi zachodzi szczególna więź miłości i bliskości na wzór tej, jaka jest istotą Trójcy Przenajświętszej. W prawdę o byciu dobrym pasterzem włączył się też św. Stanisław, biskup i męczennik, który wiedział, że w razie konieczności trzeba oddać życie za owce i nie dać się zastraszyć, przestraszyć utrapieniami, uciskami czy prześladowaniami, ale należy żyć miłością, która łączy z Chrystusem.

Zwracając się do kandydatów do diakonatu, metropolita krakowski wskazał również, że przystępując do święceń, powiedzą całemu Kościołowi o swojej wielkiej miłości do Chrystusa, która nie jest postawą najemnika i która wyraża się w gotowości do życia w posłuszeństwie i do życia z sercem czystym i niepodzielnym. – Mając świadomość, że w jakiejś mierze jesteście przeznaczeni do tego, aby cierpieć – bo także o was jest napisane, że „z powodu Boga zabijają nas każdego dnia” – musicie również dorastać do pewności, iż ostateczne zwycięstwo jest w Chrystusie – zakończył metropolita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama