Nowy numer 24/2021 Archiwum

Parafie w Nowym Targu. Kiermasz ciast dla chorego Kubusia

Kubuś niespełna rok temu obchodził drugie urodziny. Tymczasem ostatni rok wywrócił do góry nogami życie chłopca, ale także jego bliskich. Nowotarskie parafie w niedzielę 6 czerwca zorganizowały kiermasz ciast na rzecz Kubusia Bachuli.

Ciasto można było kupić po każdej Mszy św. w parafiach św. Jadwigi Królowej i Najświętszego Serca Pana Jezusa. - Szybko się rozeszły - cieszy się ks. Henryk Paśko, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej. W akcję zaangażowali się wolontariusze z różnych szkół, a także z Urzędu Skarbowego w Nowym Targu, gdzie pracuje mama chorego chłopczyka.

Kubuś 1 sierpnia 2020 r. radośnie obchodził swoje drugie urodziny. Miesiąc później rodzice usłyszeli druzgocącą diagnozę - chłoniak z odczynem białaczkowym. To ekstremalnie rzadka choroba, z bezwzględnym wskazaniem do przeszczepu szpiku. Chłopczyk jest już po kilku ciężkich cyklach chemioterapii. Jednak choroba nie daje za wygraną. Kubusia może uratować terapia w niemieckiej klinice w Heidelbergu, która kosztuje niemal 2,5 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama