Nowy numer 24/2021 Archiwum

Modlitwa za zranionych w Kościele

Gościem spotkania, które odbędzie się 27 czerwca w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, będzie o. Tarsycjusz Krasucki OFM.

Modlitwa w intencji osób, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez duchownych, rozpocznie się o 17.00 od Mszy św. w intencji osób skrzywdzonych, której będzie przewodniczył bp Damian Muskus OFM. O 18.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po modlitwie, ok. 19.00, rozpocznie się spotkanie z o. Tarsycjuszem - franciszkaninem, który jest jedną z ofiar seksualnego wykorzystywania przez ks. Andrzeja Dymera ze Szczecina. Podczas rozmowy każdy będzie mógł zabrać głos i zadać pytanie zakonnikowi.

Modlitwa i spotkanie będą transmitowane na żywo.

"Jeśli bliska jest ci myśl o osobach, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania seksualnego, jeśli chcesz modlić się razem z nami w intencji ich uzdrowienia lub jeśli znasz kogoś, kto pragnie usłyszeć, że jego Kościół walczy o niego, weź udział w naszej modlitwie na żywo lub online 27 czerwca" - zachęcają organizatorzy spotkania.

"Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie" - deklarują.

Spotkania modlitewne za zranionych w Kościele organizowane jest w Krakowie cyklicznie od czerwca 2019 r. z inicjatywy świeckich katolików. Pierwsze odbyło się w lipcu 2019 r. w kościele św. Idziego w Krakowie. Kolejne organizowano w kościele św. Marka. Obecnie spotkania odbywają się w sanktuarium św. Jana Pawła II, które zostało ich patronem i jednym z organizatorów.

Dane kontaktowe do delegatów i duszpasterza osób pokrzywdzonych oraz materiały do pobrania znajdują się TUTAJ.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama