Nowy numer 30/2021 Archiwum

Piękna część Kościoła

– Dlaczego warto z nami iść? Bo na każdym kroku dzieją się mniejsze i większe cuda – przekonuje Filip Banaś, który w tym roku na Jasną Górę pójdzie już po raz 23.

Zaczęło się niewinnie – gdy miał 16 lat, do udziału w pielgrzymce namówił go kolega, lektor z parafii. Okazało się, że wędrówka do Częstochowy wciąga i uzależnia tak bardzo, że za rok nikt już nie musiał namawiać Filipa do drogi.

– Najpierw tylko szedłem, modląc się i śpiewając. Potem zacząłem angażować się w organizację pielgrzymki – jako służba porządkowa, kierujący ruchem, czy tzw. muzyczny, a później dostałem jeszcze bardziej odpowiedzialne zadania związane z logistyką – opowiada i podkreśla, że dziś nie wyobraża sobie, że miałby zostawić Pieszą Pielgrzymkę Krakowską i wspólnotę III – Podgórsko-Wielicką, z którą jest od samego początku związany. – Przez te wszystkie lata zbudowaliśmy grupę ludzi dających z siebie wszystko, by do celu, do Maryi, dojść godnie i sprawnie. Są wspaniali kwatermistrzowie, osoby odpowiedzialne za przewóz bagażu, zbieranie śmieci, a nawet za to, by nie brakło ciepłej wody na kawę i herbatę. Wiem też, że musimy być znakiem wiary radosnej, która przyciąga innych – mówi F. Banaś.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama