Nowy numer 30/2021 Archiwum

Czarny Dunajec. Muzyczna uczta dla ducha

Ciekawy repertuar, w tym utwory Bacha i Moniuszki znalazły się w programie koncertu organowego, który odbył się w niedzielę 18 lipca w parafii w Czarnym Dunajcu.

Przed publicznością wystąpiła Katarzyna Wiwer (sopran) i Krzysztof Pawlisz (organy). Program koncertu wypełniły zarówno utwory bardzo znane, jak też rzadziej goszczące na tego rodzaju koncertach.

Obok utworów Bacha, Charpentiera czy Moniuszki publiczność wysłuchała również utworów francuskich kompozytorów z XX wieku, a nawet miała miejsce prapremiera utworu autorstwa Krzysztofa Pawlisza skomponowana do słów "Hymnu o miłości" św. Pawła, wspaniale wykonana przez Katarzynę Wiwer.

Inicjatywa koncertów, odbywających się o niecodziennej przedpołudniowej porze, tak by dotrzeć do słuchaczy zebranych na niedzielnej Mszy Świętej, okazała się bardzo ciekawym i cennym pomysłem, a licznie zebrana publiczność wysłuchała koncertu w wielkim skupieniu i nagrodziła muzyków gromkimi brawami.

Kolejny wakacyjny koncert już 15 sierpnia o godz. 10.40. Ich organizatorem jest parafia w Czarnym Dunajcu wraz z tamtejszym Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy Czarny Dunajec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama