Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pod Babią Górą. Zabrzmiał sam Ennio Morricone przejdź do galerii

Koncert "Młodych Melomanów" rozpoczął w niedzielę 25 lipca XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2021, który zakończy się 8 sierpnia.

Młodzi artyści, z których najmłodszy miał zaledwie 8 lat, przez tydzień uczestniczyli w tegorocznych Babiogórskich Eksploracjach Wiolinistycznych pod opieką artystyczną: Ilony Nieciąg, Barbary Pieczary, Aliny Grochali i Krzysztofa Leksyckiego. Niedzielny koncert był podsumowaniem ich tygodniowej, bardzo intensywnej muzycznej pracy.

W drewnianym kościółku pw. Matki Bożej Śnieżnej w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej na ponadgodzinnym koncercie zaprezentowali się znakomicie. W ich repertuarze pojawili znani kompozytorzy: Haydn, Brahms czy Paganini. A nawet pojawił się Ennio Morricone ze słynnym tematem muzycznym z filmu "Misja".

Kto w niedzielę 25 lipca odwiedził Skansen w Zubrzycy, mógł nie tylko posłuchać dobrego koncertu, ale także uczestniczyć w XIX Święcie Borówki z prezentacją muzyki regionalnej czy degustacją potraw typowych dla regionu orawskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama