Nowy numer 38/2021 Archiwum

Liturgiczny orzech do zgryzienia

Podczas największych rekolekcji liturgicznych w Polsce uczestnicy będą się zastanawiać nad problematycznymi kwestiami teologii liturgii.

Rekolekcje "Mysterium fascinans" już po raz 14. organizowane są przez Fundację "Dominikański Ośrodek Liturgiczny" w Krakowie.

Tym razem uczestnicy zajmą się problemami pojawiającymi się w dyskusjach na temat teologii liturgii. Nie zabraknie wykładów, ciekawych dyskusji i wspólnej modlitwy w obydwu formach rytu rzymskiego.

W gronie zaproszonych jest wielu znamienitych teologów, m.in. ks. Grzegorz Strzelczyk - dogmatyk, ks. Krzysztof Wiśniewski - dogmatyk i ojciec duchowny seminarium legnickiego, ks. Krzysztof Porosło - dogmatyk i wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Jerzy Mycka - matematyk i pasjonat liturgii oraz Timothy O'Malley - teolog i wykładowca Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana w USA, dyrektor Centrum Liturgicznego Notre Dame.

Rekolekcje poprowadzi biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Artur Ważny.

Rekolekcje odbędą się w najbliższy weekend w gmachu Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. Zostaną przeprowadzone w formie hybrydowej - stacjonarnie i online.

Rekolekcje "Mysterium fascinans" każdego roku gromadzą około 200 osób, które chcą pogłębić rozumienie i przeżywanie liturgii. W zeszłym roku wyjątkowo odbywały się w formule hybrydowej - z transmisją internetową i celebracjami liturgicznymi w różnych miastach.

Fundacja "Dominikański Ośrodek Liturgiczny" dąży do tego, by wszyscy mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Organizuje warsztaty, rekolekcje i katechezy, wydaje książki i nagrania oraz tworzy przedmioty, które podkreślają treść i godność celebracji liturgicznej, a także organizuje środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama