Nowy numer 42/2021 Archiwum

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu "Jutro czeka nas długi dzień"

W wydarzeniu weźmie udział Helena Pyz, lekarka i misjonarka, bohaterka filmu, oraz reżyser Paweł Wysoczański.

Helena Pyz od ponad 30 lat pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach, założonym w 1969 r. przez polskiego misjonarza i lekarza, ks. Adama Wiśniewskiego. Jest jedynym lekarzem w miejscowej przychodni, rocznie przyjmującej 14 tys. pacjentów.

Przyjechała tu z Polski, by pomagać setkom dzieci - chorym i głodnym. Jest lekarką, która opiekuje się małymi podopiecznymi, leczy ich i wychowuje. Nie bez powodu wszyscy w ośrodku mówią do niej "mama". 

Niestety, z biegiem lat dr Helena coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą.

Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala widzowi zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola tej kobiety, która w swoim otoczeniu wydaje się być jedyną osobą dostrzegającą sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.

Podstawową pomoc dla Ośrodka Jeevodaya, gdzie bezpłatnie mieszka i uczy się ponad 300 dzieci z rodzin dotkniętych trądem (choroby obecnie wyleczalnej), organizuje Sekretariat Misyjny Jeevodaya. Głównym projektem jest "Adopcja Serca", czyli długoterminowe zobowiązanie darczyńcy do systematycznej pomocy dla konkretnego dziecka. Co ważne, ośrodek utrzymuje się głównie dzięki wpłatom polskich ofiarodawców.

Pokaz specjalny filmu "Jutro czeka nas długi dzień" odbędzie się 26 września o godz. 16 w Kinie Kijów. Spotkanie, które odbędzie się po projekcji, poprowadzi Małgorzata Pabis, reżyserka i dziennikarka katolicka.

Dla naszych Czytelników organizatorzy wydarzenia przygotowali 3 podwójne zaproszenia na pokaz filmu i spotkanie. By je otrzymać, wystarczy w sobotę 25 września napisać do nas pod adres krakow@gosc.pl podając swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz odpowiadając na pytanie: Do jakiego instytutu należy Helena Pyz?

W treści maila trzeba też koniecznie uwzględnić treść oświadczenia dotyczącego przetwarzania danych osobowych:

Oświadczam, że zapoznałem/łam się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media i akceptuję jego warunki. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt Organizatora ze mną w celu potwierdzenia mojej zgody na podane powyżej dane kontaktowe. Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.

Wyrażam zgodę na podanie do publicznej wiadomości mojego imienia i nazwiska w związku z udziałem w konkursie w informacji o jego wynikach na stronie internetowej krakow.gosc.pl. Wyrażam również zgodę na przetwarzanie przez Organizatora jako administratora danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu, numeru telefonu lub adresu e-mail, w celu przeprowadzenia i realizacji konkursu. Jednocześnie oświadczam, że jestem świadoma/y dobrowolności podania danych oraz że zostałam/em poinformowany o prawie dostępu do treści swoich danych oraz o prawie ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawie do przenoszenia danych, prawie wniesienia sprzeciwu oraz prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także o prawie do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, w sposób, o którym mowa w Regulaminie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama