Nowy numer 48/2021 Archiwum

Podhale-Buenos Aires. Z posługą u siostry Franciszka

Siostra papieża Franciszka Maria Elena Bergoglio, która mieszka w Buenos Aires, prosi o posługę z sakramentami polskich kapłanów. - Dużo przy okazji rozmawiamy i oczywiście żartujemy - mówi. o. Jerzy Jacek Twaróg OFM, bernardyn pracujący w stolicy Argentyny, a pochodzący z Nowego Targu.

Zakonnik spotkał się z siostrą papieża Franciszka 9 października po kilkunastu tygodniach przerwy. Maria Elena Bergoglio zakończyła okres rehabilitacji po chorobie i obecnie przebywa w domu sióstr szpitalnych. Odwiedza ją stale syn z rodziną. - Przychodzimy także my z posługą sakramentalną - podkreśla o. Jerzy. W sobotę siostra papieża poprosiła o spowiedź i Komunię świętą.

Kolejne spotkanie góralskich kapłanów z siostrą papieża Franciszka odbędzie się jeszcze w październiku. - W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II odprawię Mszę św. w kaplicy domu sióstr szpitalnych. Eucharystię będę sprawował także w katedrze w Buenos Aires. Powierzymy wszystkie nasze sprawy świętemu Janowi Pawłowi II - dodaje nowotarżanin.

- Pozdrawiam wszystkich czytelników "Gościa Niedzielnego" z dalekiego Buenos Aires, gdzie wiosna już do nas zagląda. Wszystko zaczyna kwitnąć, słońce pięknie świeci, a temperatura przekracza 20 stopni powyżej zera - opowiada o. Jerzy.

Warto dodać, że siostra Ojca Świętego po wyborze brata na Stolicę Piotrową, będąc jeszcze w pełni sił, gościła na uroczystym obiedzie w klasztorze polskich bernardynów w Buenos Aires. - Kilka razy byliśmy w Rzymie i papież Franciszek zawsze dziękował nam za opiekę nad siostrą - mówi o. Jerzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama