Nowy numer 47/2021 Archiwum

Miejsce-Spytkowice. Różaniec z odblaskami

Społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Miejscu po raz kolejny bierze udział w projekcie "Odblaskowa Szkoła".

Odblaskowa Szkoła zakłada, że bezpieczeństwo uczniów zawsze było, jest i będzie bardzo ważne zarówno dla placówki edukacyjnej, jak i dla każdego, kto pragnie na drodze być widocznym o różnych porach dnia i roku. Idea wyposażenia dzieci w elementy odblaskowe stanowi bowiem szansę na ograniczenie zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie w jesiennym czasie, kiedy szybciej zapada zmierzch i trudniej kierowcom dostrzec pieszych poruszających się poboczem.

Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-III z SP w Miejscu chętnie  wykorzystują darowane przez szkołę odblaski, zmierzając z chęcią na nabożeństwa różańcowe, które organizowane są w miejscowej kaplicy pw. Świętych Piotra i Pawła czy też podczas modlitewnych czuwań przy dwóch kapliczkach na terenie parafii - Najświętszej Maryi Panny, ufundowanej przez mieszkańców Miejsca za ocalenie od powodzi w 1997 r., oraz św. Jana Pawła II z napisem: "Totus Tuus", która została poświęcona 1 maja 2011 roku.

Postać Karola Wojtyły jest niezwykle bliska tutejszej społeczności szkolnej, gdyż placówka od 2019 r. nosi imię papieża Polaka, a niebawem cała Polska będzie świętować 43. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. W związku z tym od 18 do 22 października na terenie szkoły potrwa akcja wpisująca się w Tydzień ze św. Janem Pawłem II - "Wypłyń na głębię!", podczas którego dzieci z różnych oddziałów będą miały szansę m.in. poznać historię oświetlenia miast i wsi w czasach dwudziestolecia międzywojennego, czyli w czasach dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły.

Szkoła w Miejscu leży na terenie parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama