Nowy numer 47/2021 Archiwum

Zdewastowano grobowiec rodziny Stuhrów

"Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili" - napisał Maciej Stuhr na swoim facebookowym profilu.

Grobowiec rodziny Stuhrów znajduje się na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. 

Jak poinformowała Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w sprawie dewastacji grobowca prowadzone jest postępowanie. Po porannym zgłoszeniu funkcjonariusze przeprowadzono oględziny miejsca i zabezpieczono ślady. Policjanci sprawdzają, czy w okolicy był monitoring. - Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tej dewastacji - mówiła.

"Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili" – napisał Maciej Stuhr na swoim facebookowym profilu. "Przy okazji dowiedziałem się, że jestem mordercą" - dodał.

"Każdy ma oczy i widzi dokąd zmierzamy i po której stronie jest. Bo być »gdzieś pośrodku« naprawdę już się nie da" - zauważył aktor.

"Pomagajmy, szerzmy dobro, hamujmy nienawiść, zanim wszystkim nam zaleje oczy i serca!" - zaapelował M. Stuhr.

Ze zdjęć zamieszczonych w internecie wynika, że na grobowcu rodzinnym Stuhrów wymalowano filetową farbą napisy: "Morderca Polaków" i "M. Stuhr - agent Putina".

Wstępna kwalifikacje tego przestępstwa dotyczy znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, za co grozi do dwóch lat więzienia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama