Nowy numer 4/2022 Archiwum

Przedsiębiorcy będą pielgrzymować do Łagiewnik i na Białe Morza

Do udziału w pielgrzymce zaprasza Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent".

Pracodawcy, freelancerzy, osoby prowadzące mikro-, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, a także samozatrudniający się w niedzielę 5 grudnia kolejny już raz spotkają się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: "Praca z miłości. Rozwój świata, rozwój człowieka".

Pielgrzymka to dla przedsiębiorców nie tylko czas modlitwy przed Jezusem Miłosiernym, ale też czas stanięcia przed Nim w prawdzie oraz rozliczenia się z mijającego roku, który dla wielu był bardzo trudny. Głównym punktem dnia będzie więc Msza św., której o godz.10.30 w bazylice będzie przewodniczył bp Jan Zając.

Pielgrzymka jest także szansą na wymianę doświadczeń i posłuchanie, jak z obowiązkami radzą sobie inni. Dlatego ważną częścią spotkania będzie świadectwo, jakim (w sali konferencyjnej przy sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach) podzieli się znany restaurator Wojciech Modest Amaro. Zaplanowano także wykłady, które wygłoszą m.in.: ks. dr Jerzy Jastrzębski (podpowie, jak pogodzić modlitwę, pracę i odpoczynek), dr hab. Aleksander Bańka ("Synodalność - szansa czy zagrożenia dla Kościoła w Polsce. Głos katolickich przedsiębiorców") i dr hab. Michał Łuczewski ("Jan Paweł II o pracy. 40. rocznica encykliki Laborem exercens").

- Podczas ogólnopolskiego spotkania środowiska katolickich przedsiębiorców tworzonego przez duszpasterstwo Talent spojrzymy na 2021 rok z perspektywy mijających wydarzeń: Roku św. Józefa, beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz 40. rocznicy encykliki św. Jana Pawła II "Laborem exercens" o pracy ludzkiej - zapowiada ks. Przemysław Król, moderator duszpasterstwa. - Pracę przedsiębiorców chcemy odczytać w kluczu Bożego powołania. Dostrzegamy w niej dar dla świata oraz drogę rozwoju liderów biznesu oraz ich współpracowników - dodaje.

Spotkanie ma charakter otwarty, ale ze względów organizacyjnych organizatorzy proszą o rejestrację na stronie www.duszpasterstwotalent.pl. Tam można także znaleźć szczegółowy program pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama