Nowy numer 4/2022 Archiwum

Złote kule św. Mikołaja dla matek w potrzebie i podopiecznych dziecięcego hospicjum

Parafia św. Mikołaja w Krakowie wraz ze Wspólnotą Rodzin Karmelitańskich po raz drugi organizują akcję inspirowaną biskupem z Miry.

W tym roku będzie można wesprzeć działania Fundacji "Bezcenni" oraz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

W krakowskim kościele św. Mikołaja stanął kufer, w którym umieszczone są złote kule. Każdy, kto chce zaangażować się w pomoc, wybiera dowolną liczbę kul (jedną lub więcej), które może zabrać do domu. W każdej z nich znajduje się propozycja wsparcia finansowego konkretnej instytucji, otaczającej opieką kobiety w ciąży będące w kryzysie lub dzieci nieuleczalnie chore przed i po narodzinach oraz ich rodziny. 

Dobrowolne datki będzie można przekazać za pośrednictwem przelewu na konto danej organizacji. Złote kule można podarować także w formie wirtualnej, wpłacając na konto parafii (TUTAJ) dowolną ofiarę z dopiskiem "Złote kule św. Mikołaja". 

- W pojedynkę możemy niewiele, ale razem jesteśmy w stanie zdziałać cuda. Złota kula niech zawiśnie jako ozdoba na tegorocznej choince. Niech będzie znakiem dobrego uczynku, towarzyszącym nam przez cały Adwent i okres świąt Bożego Narodzenia. Prosimy także  o modlitwę, aby to dobre dzieło wzrastało i stało się chlubą naszej parafii i królewskiego Krakowa  - zachęca ks. Michał Mroszczak, który pomaga w duszpasterstwie przy parafii.

W akcję włączają się w tym roku również inne parafie: św. Krzyża w Krakowie, oo. karmelitów przy ul. Rakowickiej, Bożego Miłosierdzia przy ul. Smoleńsk, Nawiedzenia NMP w Tarnawie k. Bochni, św. Mikołaja w Chrzanowie oraz św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa.

Akcja potrwa do 6 stycznia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama