Nowy numer 38/2023 Archiwum

Świąteczna paczka dla więźniów

Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy zachęca do włączenia się w przygotowanie świątecznych paczek dla osadzonych w krakowskich więzieniach.

Akcja organizowana jest przez krakowskich trynitarzy od lat. Skromne paczki otrzymują więźniowie przebywający w Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie i Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie. Jak twierdzi o. Rafał Piecha OSST, osobom, które odbywają karę pozbawienia wolności, mającą wymiar pokutny i resocjalizacyjny, bardzo potrzeba wsparcia i nadziei, że ich los nie jest obojętny innym. - To konkretny gest solidarności wobec osadzonych, który pozwala przynieść odrobinę radości za mur więzienny w okresie świąt Bożego Narodzenia. A dla wspólnoty wierzących jest to też niewątpliwie szansa na realne wypełnienie uczynku miłosierdzia, który mówi o pocieszaniu więźniów - tłumaczy zakonnik.

Trynitarze planują przygotować ok. 300 paczek. Znajdą się w nich m.in. kawa, herbata czy słodycze, a także życzenia świąteczne i opłatek. - Wszystko po to, by mogli podzielić się nim w celi i chociaż przez chwilę zbudować wspólnotę wokół stołu - stworzyć namiastkę wigilijnego nastroju. Jest to możliwe tylko dzięki ofiarności wielu ludzi dobrej woli - podkreślają na swojej stronie internetowej zakonnicy.

Na razie zebrano nieco ponad 6 tys. zł. Całkowity koszt inicjatywy oszacowano zaś na 15 tys. zł. Szczegółowe informacje dotyczące tego, jak dokonać wpłaty, można znaleźć na www.trynitarze.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast