Nowy numer 21/2023 Archiwum

Patroni na 2022 rok z Łagiewnik

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zaprasza do wylosowania patrona na rozpoczęty nowy rok.

Wczoraj we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbyło się tradycyjnie losowanie rocznych patronów. Losują ich również osoby związane ze zgromadzeniem: kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia "Faustinum", przyjaciele oraz uczestnicy grupy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Facebooku.

Od kilku lat patronów mogą losować także osoby odwiedzające stronę internetową www.faustyna.pl. - Święci to wyjątkowi patronowie, którzy nie przestają nas wspierać i orędować za nami, jeśli tylko do nich się zwracamy. Takich przyjaciół potrzeba nam na każdy dzień roku, dlatego zachęcamy do udziału w naszym losowaniu - namawia s. Elżbieta Siepak ZMBM, rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Co roku patrona losuje ok. 200 tys. osób. Są to głównie Polacy, ale zdarzają się także internauci z Anglii, Francji, Hiszpanii czy Niemiec. Na stronie internetowej zgromadzenia w polskiej wersji językowej można wylosować 1 z 200 patronów, a na stronach w innych językach - 1 ze 100.

- Wraz z patronem każdy losujący otrzyma roczną intencję do modlitwy, którą możemy podejmować na różne sposoby, nawet krótkim aktem strzelistym. Oprócz tego dla każdego przygotowano przesłanie, które najczęściej pochodzi z "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny - wyjaśnia s. Siepak.

Losowanie rocznych patronów to wyjątkowy zwyczaj w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święta s. Faustyna przywiązywała do tej praktyki wielką wagę. W swoim "Dzienniczku" opisała losowanie patrona na rok 1935: "Po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. Wtem słyszę głos w duszy: »Jestem twoim patronem, czytaj«. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: »Patron na rok 1935 - Najświętsza Eucharystia«. Serce mi zadrgało z radości".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast