Nowy numer 21/2022 Archiwum

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność

W tym roku odbywa się pod hasłem "Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon".

W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM i z udziałem przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o 19.00 w jezuickiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26. - Wczorajszy Dzień Judaizmu, rozpoczynający się właśnie Tydzień Ekumeniczny i następujący po nim Dzień Islamu są świadectwem przekonania, że dla dialogu nie ma alternatywy w naszym pogmatwanym świecie. Zginiemy, jeśli nie będziemy chcieli i potrafili otworzyć się na drugiego człowieka. Inny nie znaczy gorszy - przekonuje krakowski biskup pomocniczy.

Krakowski Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpocznie się dziś o 18.30 ekumenicznym koncertem kolęd w kościele św. Mikołaja (ul. Kopernika 9). W środę o 18.00 w cerkwi prawosławnej Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy (ul. Szpitalna 24) odbędzie się Akatyst do Przenajświętszej Bogurodzicy.

W czwartek o 18.00 chrześcijanie będą modlili się podczas nabożeństwa ekumenicznego w kościele ewangelicko-augsburskim św. Marcina (ul. Grodzka 56), w piątek o tej samej godzinie w kościele polskokatolickim pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Friedleina 8).

W piątym dniu Tygodnia Ekumenicznego do bazyliki Trójcy Świętej zapraszają dominikanie, którzy proponują w sobotę o 17.00 spotkanie ze Słowem w ekumenicznych grupach dzielenia. "Wierzymy, że Bóg zaprasza nas, aby stanąć blisko siebie - ramię w ramię, serce w serce, ucho w ucho. Chcemy się wspólnie pomodlić i doświadczyć jedności wsłuchując się w głos naszego Pana Jezusa Chrystusa" - zachęcają zakonnicy. O 18.15 odbędą się u nich nieszpory ekumeniczne.

Centralnym dniem Tygodnia Modlitw o Jedność jest niedziela. W auli Ignatianum u jezuitów (ul. Kopernika 26) o 16.00 odbędzie się spotkanie - świadectwo z modlitwą o uzdrowienie - z Davidem Hathawayem i o. Bogdanem Kocańdą OFMConv. O 19.00 rozpocznie się w jezuickiej bazylice centralne nabożeństwo ekumeniczne.

W poniedziałek o 18.00 odbędą się mariawicka Msza św. i koncert Chóru Młodzieżowego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w kościele św. Marcina przy ul. Grodzkiej, a we wtorek o 17.00 nieszpory ekumeniczne w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła (ul. Stradomska 4).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama