Nowy numer 21/2022 Archiwum

Kawa z Heleną Kmieć

W poniedziałek 24 stycznia, w 5. rocznicę śmierci swojej patronki, Fundacja im. Heleny Kmieć rozpoczyna cykl spotkań i rozmów na jej temat przy kubku kawy.

Nowy projekt będzie nosił tytuł "Kawa z Heleną". Będzie publikowany w formie odcinków w mediach społecznościowych fundacji.

- Te spotkania mają stać się przestrzenią do poznania Helenki oczami naszych rozmówców. Jesteśmy przekonani, że przekazywane treści będą naprawdę wartościowe i dadzą widzom możliwość wszechstronnego zapoznania się z naszą patronką - mówi Marta Omieczyńska, dyrektor biura Fundacji im. Heleny Kmieć.

Nowy projekt będzie miał swoją inaugurację już jutro - w 5. rocznicę śmierci Heleny Kmieć. Filmy będą publikowane co 2 tygodnie.

- Naszymi gośćmi będą zarówno osoby, które spotkały Helenkę osobiście, jak też spotkały się z nią duchowo, już po jej śmierci. W pierwszym odcinku, który ma charakter wprowadzający, widzowie wysłuchają historii osób zaangażowanych w tworzenie tego projektu - zapowiada Omieczyńska.

Helena Kmieć urodziła się w 1991 r. w Krakowie. Od 2012 r. działała w Wolontariacie Misyjnym Salvator w Trzebini. Od początku mocno angażowała się w życie wspólnoty. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii.

8 stycznia 2017 r. rozpoczęła półroczną posługę jako wolontariuszka misyjna w ochronce dla dzieci w Cochabamba w Boliwii, gdzie została zamordowana 24 stycznia 2017 r.

Misją Fundacji im. Heleny Kmieć, działającej od 2017 r., jest wszechstronne wspieranie placówek w krajach misyjnych w opiece nad dziećmi i młodzieżą, która zmaga się z wieloma problemami, takimi jak bieda, bezdomność, choroby czy brak edukacji, a także brak miłości i dobrych relacji z drugim człowiekiem.

"Fundacja została powołana, aby jednoczyć wszystkich ludzi gotowych nieść pomoc potrzebującym na każdy możliwy sposób, i tak, jak czyniła to śp. Helena Kmieć - dawać im nadzieję na lepsze jutro" - można przeczytać na jej stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama