Nowy numer 21/2022 Archiwum

"Ciche godziny" w muzeum papieskim

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach nieustannie stara się wdrażać rozwiązania umożliwiające zwiedzanie wszystkim grupom turystów - tym razem wprowadza "ciche godziny" zwiedzania.

Działanie zostanie wdrożone z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz ich bliskich, a także rodzinach z dziećmi mającymi trudności w zakresie integracji sensorycznej, osobach wysoko wrażliwych i wszystkich, którzy chcą zwiedzić wadowickie muzeum bez nadmiaru bodźców.

Od 30 stycznia w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przez ostatnie dwie godziny otwarcia ekspozycji (obecnie od 14.00 do 16.00) wyłączone będą w muzeum multimedia oraz muzyka. "Wprowadzenie »cichych godzin« podniesie komfort wizyty w rodzinnym domu papieża i pozwoli poznać historię Ojca Świętego w przyjaznej przestrzeni" - wyjaśniono na stronie internetowej placówki.

W czasie "cichych godzin" odwiedzający będą proszeni o powstrzymanie się od głośnych rozmów i wyciszanie telefonów komórkowych. Pod koniec zeszłego roku wadowickie muzeum rozpoczęło proces konsultacji z Fundacją SYNAPSIS, która od 30 lat niesie profesjonalną pomoc dzieciom i dorosłym osobom z autyzmem oraz ich rodzinom.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama