Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Dwie ofiary śmiertelne wypadku żurawia budowlanego, który przewrócił wiatr

Dwóch budowlańców zmarło w wyniku wypadku, do którego doszło w czwartek rano na placu budowy przy ul. Domagały w Krakowie. Wichura przewróciła tam żurawia wieżowego.

W czwartkowym wypadku przy ul. Domagały w Krakowie ranne zostały cztery osoby, wszyscy to pracownicy budowy. Trafili do szpitala. Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, dwóch z tych mężczyzn nie udało się uratować. Jeden ze zmarłych w chwili wypadku pracował na dachu jednego z budynków, drugi - na ziemi.

Według ustaleń policji, w czwartek żuraw był nieczynny, w kabinie nie było operatora.

Zdaniem służb, 30-metrowy dźwig przewróciła wichura, jednak dokładne okoliczności wypadku będą ustalane. Powiadomiono nadzór budowlany, Państwową Inspekcję Pracy i prokuraturę.

Żuraw budowlany przewrócił się rano na placu budowy 5-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego. 30-metrowy dźwig częściowo oparł się o nowo budowany blok.

W całym kraju obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem, w Małopolsce do północy obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia. Według IMGW, na terenie województwa wiatr miejscami może przekraczać 100 km/h. Od rana straż pożarna otrzymuje coraz więcej zgłoszeń.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy