Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Zakopane. Jedność z Ukrainą

Zakopane. Jedność z Ukrainą przejdź do galerii

Na pl. Niepodległości, nieopodal Krupówek, 1 marca mieszkańcy Zakopanego modlili się w intencji ustania działań wojennych w Ukrainie. Odbyła się też nadzwyczajna sesja Rady Miasta, trwa cały czas akcja pomocy dla Stryja, miejscowości partnerskiej stolicy polskich Tatr.

 
Ukraińskie flagi na tle Giewontu. Na Krupówkach odbyła się spontaniczna manifestacja jedności z naszym wschodnim sąsiadem. Paweł Murzyn

Serdecznie dziękujemy za ogromny i błyskawiczny oddźwięk na akcję pomocy dla Stryja w Ukrainie, zorganizowaną przez miasto Zakopane. To dzięki państwu punkty zapełniają się najpotrzebniejszymi dla poszkodowanych produktami. Nadal prosimy szczególnie o rzeczy dla dzieci: mleko w proszku, butelki, smoczki, pampersy. Liczy się każdy gest! - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego. Stryj to miasto partnerskie stolicy polskich Tatr.

1 marca wieczorem na pl. Niepodległości nieopodal Krupówek zgromadziło się kilkaset osób, które odmówiły Różaniec w intencji ustania działań wojennych w Ukrainie. Ponadto odczytana została dość długa lista miejsc, gdzie można uzyskać pomoc czy przekazać dary.

Z kolei na nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta gościli obywatele Ukrainy, którzy opowiadali o wojnie w swojej ojczyźnie, przekazywali informacje bezpośrednio od swoich bliskich. Doszło też do spontanicznych wystąpień przeciwko moskiewskiemu reżimowi na Krupówkach, gdzie powiewały flagi polskie i ukraińskie. - To dla nas bardzo trudne chwile. Mamy świetny kontakt z naszymi sąsiadami, przyjeżdżają tutaj na letni czy zimowy wypoczynek, ponadto ich reprezentacja zawsze bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich - mówi Anna Karpiel z zakopiańskiego magistratu.

« ‹ 1 › »
Zakopane dla Ukrainy

WIARA.PL DODANE 02.03.2022 AKTUALIZACJA 02.03.2022

Zakopane dla Ukrainy

​Wieczorna modlitwa na pl. Niepodległości przeprowadzona 1 marca, spontaniczna manifestacja na Krupówkach i nadzwyczajna sesja Rady Miasta - tak Zakopane wspiera Ukrainę. Trwa też zbiórka żywności i materiałów, które będą przekazane na front wojenny.  
oceń artykuł Pobieranie..

jg

|

GOSC.PL

publikacja 02.03.2022 06:54

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GÓRALE
  • MODLITWA
  • UKRAINA
  • WOJNA
  • ZAKOPANE

Polecane w subskrypcji

  • Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
    • Pytania czytelników
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X