Nowy numer 38/2023 Archiwum

Uniwersytet Papieski wesprze swych ukraińskich studentów i doktorantów

Studenci i doktoranci z Ukrainy, którzy kształcą się na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, otrzymają pomoc i wsparcie ze strony macierzystej uczelni.

W obliczu ataku Rosji na Ukrainę papieska uczelnia w Krakowie nie pozostawia swoich podopiecznych samych. "Dramat, jaki przeżywa naród ukraiński porusza serca. Mobilizuje do gorliwej modlitwy, ale i do konkretnych działań. Monitorujemy potrzeby naszych studentów i doktorantów, w zależności od potrzeb będziemy organizować pomoc i wsparcie" - zapewniają władze uniwersyteckie.

Na krakowskiej uczelni papieskiej kształci się 74 studentów i doktorantów z Ukrainy, którzy na pewno martwią się o los własnego narodu i swoich rodzin. Placówka przygotowała dla nich m.in. pomoc psychologiczną. Można ją uzyskać pod numerem telefonu 519 323 345 i pod adresem e-mail psycholog@upjp2.edu.pl. Nowe informacje będą przekazywane na bieżąco na stronie internetowej UPJPII i w mediach społecznościowych.

Jak zaznaczono na stronie www.upjp2.edu.pl, uczelnia to wspólnota, w której studenci i pracownicy podążają jedną drogą, osiągając kolejne stopnie edukacji tak dla własnego rozwoju jak i dla zdobywania zawodowych umiejętności, by wpływać pozytywnie i twórczo na otaczający świat. "W tym duchu i takim rozumieniu człowieka i świata miejsca dla wojny nie ma. Stąd sprzeciw wobec agresji, działań militarnych podejmowanych w miejsce pokojowych rozmów w sferze rozwiązywania konfliktów. Jak boleśnie uczyła historia, wojna nigdy nie rozwiązywała problemów, a niosła z sobą wyłącznie niewyobrażalne ludzkie dramaty" - podkreślono.

Gotowość do pomocy wyraziła również Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi, działająca na rzecz uczelni od ponad 30 lat. "Okazując chrześcijańską solidarność naszym studentom i doktorantom z Ukrainy, pozostajemy w modlitwie za Ukrainę, o pokój w Europie i na świecie" - podkreślają władze krakowskiej uczelni papieskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast