Nowy numer 38/2023 Archiwum

Trwają jubileuszowe Pola Nadziei

Jak co roku na wiosnę, trwa akcja Pola Nadziei, która propaguje ideę hospicyjną i zbiera pieniądze na działalność krakowskiego Hospicjum św. Łazarza.

Pola Nadziei to inicjatywa, która od 25 lat jednoczy młodszych i starszych ludzi dobrej woli w działaniach na rzecz dotkniętych chorobami nowotworowymi podopiecznych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Podczas akcji organizowane są konkursy, spotkania i happeningi dla dzieci i młodzieży, prelekcje, które mają oswoić najmłodszych z tematyką hospicyjną.

- Tegoroczna, jubileuszowa edycja akcji Pola Nadziei odbywa się pod hasłem: "Jak dobrze, że jesteś". Tymi słowami chcemy wyrazić wdzięczność i podkreślić, jak ważny jest wkład wszystkich, którzy przyczyniają się do tego, że rokrocznie żonkilowe pola rozkwitają nadzieją dla chorych u kresu życia - wyjaśnia Renata Połomska, koordynator Pól Nadziei.

Program Pola Nadziei został stworzony przez organizację Marie Curie Cancer Care. W 1997 r. MCCC przekazała ideowe założenie i zasady organizacji akcji Towarzystwu Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie. Od tego czasu żonkilowe Pola Nadziei kwitną co rok w Krakowie, a od 2003 r. również w innych miastach Polskich dla chorych w tamtejszych hospicjach.

- Chodzi o szerzenie idei hospicyjnej, zdobywanie pieniędzy na opiekę dla terminalnie chorych oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy, która daje cierpiącym nadzieję na obecność, niesienie wraz z bliskimi chorego trudów choroby, życzliwą troskę oraz uśmierzenie bólu fizycznego i psychicznego - podkreśla R. Połomska.

Aby wziąć udział w tegorocznej odsłonie akcji, można: wpłacić darowiznę na stronie www.pomagam.pl/dobrze-ze-jestes, złożyć datek do hospicyjnej skarbonki lub do Wirtualnej Puszki na www.hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka, przypiąć, na znak solidarności z chorymi, żonkilową broszkę, przekazać darowiznę na konto czy zorganizować żonkilową kwestę w firmie, szkole, instytucji, podczas rodzinnych uroczystości bądź podzielić się informacją o działalności hospicjum ze swoimi znajomymi, również poprzez media społecznościowe.

Od 25 lat działalności Hospicjum św. Łazarza w Krakowie towarzyszy żółty żonkil - kwiat nadziei, symbol akcji Pola Nadziei. Więcej informacji pod numerem telefonu: (12) 641 46 66 oraz na stronach www.hospicjum.krakow.pl, www.polanadziei.pl. Inicjatywa trwa do 29 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast