Wręczenie wyróżnień odbyło się 25 maja w Filharmonii Krakowskiej.
W kategorii "Debiut publicystyczny" nominacje otrzymali Mikołaj Grabowski za artykuł "Być jak Lewandowski" (opisujący trudności, z jakimi zmagają się młodzi piłkarze), Liwia Zaborska i Kacper Anaczkowski za reportaż radiowy "Miasto w bloku" (historia mieszkańców gdańskiego falowca, drugiego pod względem długości budynku mieszkalnego w Europie) i Maria Lipinska za artykuł "Dom jest tam, gdzie czujesz się jak w domu" (o mieszkańcach domu pomocy społecznej w Bronkach). Laur za "materiał cechujący się wysokimi walorami dziennikarskimi, rzetelnością w realizacji założeń gatunkowych, świeżością spojrzenia oraz zachowaniem autentyczności opowiedzianych historii" zdobyli Liwia Zaborska i Kacper Anaczkowski. - Prace nad tym reportażem rozpoczynaliśmy, gdy trwała pandemia, dlatego tym bardziej cennym jest dla nas fakt, że nasi rozmówcy mieli odwagę wpuścić nas do domówi i podzielić się swoimi historiami - opowiada Liwia.
Nagroda w kategorii "Inicjatywa roku" musiała zostać podzielona na pół, bowiem ex aequo za inicjatywy, które "wyróżnia nowatorskie, oryginalne i ciekawe podejście do tematu oraz podejmowanie ważnych i interesujących kwestii, które zostały umiejętnie przedstawiony w sposób odmienny niż dotąd”, otrzymali ją Adrian Wojtasik (za podcast "Planeta smaku", będący niezwykłą podróżą przez świat, przełamującą kulinarne tabu) oraz Fundacja Życie Pełne Możliwości (w składzie: Arkadiusz Warchał, Honorata Uniwersał, Tomasz Łowiecki, Magdalena Gregorarz-Wierzbowska, Magdalena Gromadzka) za cykl "Niepełnosprawni Pełni Możliwości" (ukazujący osoby niepełnosprawne realizujące swoje pasje).
- Od dzieciństwa interesuję się kuchnią, dlatego tematyka kulinarna jest moją pasją. Lubię też podróże, więc podcastem chciałem połączyć te zainteresowania. Zauważyłem także, że wśród morza podcastów takiego jeszcze nie było. Teraz dzięki niemu możemy odkrywać różnorodność świata poprzez nietypowe, a nawet najdziwniejsze smaki - tłumaczy Adrian Wojtasik
Fundacja Życie Pełne Możliwości postanowiła z kolei natomiast zrobić 10 wywiadów z ciekawymi osobami niepełnosprawnymi, by dać innym nadzieję, że niepełnosprawność nie musi oznaczać siedzenia w domu, bo niepełnosprawni mogą pracować, korzystać z życia i realizować pasje. - Ciąg dalszy wywiadów - nastąpi - zapowiada Tomasz Łowiecki.
Organizatorami konkursu są: Dziennikarskie Koło Naukowe Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, krakowski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (fundator kategorii "Debiut publicystyczny" i "Inicjatywa roku"), redakcja "Gościa Krakowskiego" (fundator kategorii "Reportaż po debiucie") oraz Fundacja im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego (kategoria "Młodzi Twórcy Filmowi"). Partnerem Nagrody Młodych Dziennikarzy jest zaś Fundacja św. Królowej Jadwigi przy UPJPII.